Dnia 2024-02-14 18:00 na stadionie Stadio Renato Dall'Ara miało miejsce spotkanie między Bologna oraz Fiorentina zakończone wynikiem 2-0

W dniu 14 lutego 2024 roku na Stadio Renato Dall'Ara odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Bologna i Fiorentina. Gospodarze zdołali pokonać swoich rywali z wynikiem 2-0, zapewniając sobie ważne punkty w 21. kolejce włoskiej Serie A. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1-0 na korzyść Bologny, a pełną kontrolę nad grą utrzymali do ostatniego gwizdka sędziego.

Mecz Serie A: Bologna - Fiorentina 2-0

14 lutego 2024 roku o godzinie 18:00 na Stadio Renato Dall'Ara odbyło się spotkanie 21. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Bologna i Fiorentina. Sędzią głównym tego starcia był Włoch Daniele Chiffi. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0.

W 12. minucie Bologna wyszła na prowadzenie za sprawą R. Orsoliniego, który popisał się precyzyjnym strzałem po asyście L. Fergusona. Gospodarze kontrolowali przebieg gry, starając się utrzymać przewagę nad rywalem. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla drużyny Bologna.

Druga połowa meczu była bardziej wyrównana, zacięta rywalizacja toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero w doliczonym czasie gry, w 90. minucie, J. Odgaard podwyższył prowadzenie dla Bologny na 2-0, a asystę zanotował C. Lykogiannis.

W trakcie meczu arbiter Daniele Chiffi pokazał kilka żółtych kartek. Na stronie gospodarzy kartki obejrzeli Remo Freuler w 59. minucie oraz Stefan Posch w 90. minucie. Z kolei w drużynie gości upomnienia otrzymali Nikola Milenković (34'), Cristiano Biraghi (90') oraz Lucas Beltrán (90').

Nie padły żadne czerwone kartki, jednak emocje na boisku były wysokie, a zawodnicy obu drużyn walczyli o każdą piłkę do ostatniego gwizdka sędziego.

Po tym zwycięstwie Bologna zmierzy się kolejno z Veroną, Atalantą oraz Interem, natomiast Fiorentina spotka się z zespołami Lazio, Torino i AS Roma. Kibice obu drużyn mieli okazję świętować lub rozczarować się po tym starciu, które na pewno nie obyło się bez wielu emocji na trybunach Stadio Renato Dall'Ara.