Spotkanie między Bologna oraz Salernitana zakończone wynikiem 3-0 na stadionie Stadio Renato Dall'Ara dnia 2024-04-01 10:30

W ostatnim starciu Serie A, drużyna Bologna pewnie pokonała Salernitanę 3-0 na Stadio Renato Dall'Ara. Mecz rozegrany został siedem dni temu o godzinie 10:30, a już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2-0. Wynik ten pozwolił Bologni na zdobycie cennych punktów w 30. kolejce włoskiej ekstraklasy.

Mecz Serie A: Bologna - Salernitana 3-0

Spotkanie pomiędzy drużynami Bologna i Salernitana rozpoczęło się o godzinie 10:30 na Stadio Renato Dall'Ara. Sędzia główny, Ermanno Feliciani, pełnił kontrolę na boisku. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice obu ekip dopingowali swoje zespoły w nadziei na zwycięstwo.

W 14. minucie gry to gospodarze objęli prowadzenie za sprawą R. Orsoliniego, który zdobył bramkę po asyście R. Calafioriego. Bologna przejął inicjatywę i starał się utrzymać przewagę.

Przed przerwą, w 44. minucie, A. Saelemaekers podwyższył prowadzenie dla Bologny, asystując R. Freulerowi. Salernitana mimo starań nie potrafiła odwrócić losów meczu i schodziła na przerwę z dwubramkową stratą.

Druga połowa to dalsza dominacja gospodarzy. W samej końcówce, w 90. minucie, C. Lykogiannis ustalił wynik meczu na 3-0, po asyście A. Saelemaekersa. Salernitana nie była w stanie odpowiedzieć skutecznym atakiem, a Bologna kontrolowała grę do ostatniego gwizdka.

W trakcie meczu można było zauważyć intensywną grę, co zaowocowało kilkoma kartkami. Pierwsze żółte kartki otrzymali Niccolò Pierozzi (16'), Antonio Candreva (45') oraz Loum Tchaouna (77') z drużyny gości. Czerwone kartki nie zostały pokazane ani jednej, co świadczy o zaciętej, ale fair grze obu ekip.

Bologna odniosła zasłużone zwycięstwo 3-0 nad Salernitaną i zbiera pełną pulę punktów. Ich następne mecze to starcia z Monzą, AS Romą oraz Udinese. Z kolei Salernitana będzie zmierzyć się z Lazio, Fiorentiną oraz Frosinone, starając się poprawić swój wynik w kolejnych spotkaniach Serie A.