Udinese vs Bologna, wynik meczu - 3-0

W meczu 18. kolejki włoskiej Serie A Udinese pewnie pokonało drużynę Bologna 3-0 na własnym stadionie Bluenergy Stadium. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w pierwszej połowie, a kolejne dwa trafienia padły po przerwie. Mecz odbył się 30 grudnia 2023 roku o godzinie 14:00.

Relacja z meczu Udinese - Bologna

W 18. kolejce Serie A drużyna Udinese podejmowała Bolognę na swoim stadionie Bluenergy Stadium. Mecz odbył się 30 grudnia 2023 roku o godzinie 14:00. Sędzią głównym spotkania był D. Orsato.

Od samego początku spotkanie miało niesamowite tempo. Obie drużyny stwarzały sobie okazje podbramkowe, ale to gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 23. minucie R. Pereyra strzelił pierwszego gola dla Udinese, wykorzystując piękną asystę jednego z kolegów z drużyny.

Po przerwie gospodarze kontynuowali swoją dobrą grę. W 48. minucie to L. Lucca podwyższył prowadzenie dla Udinese, wykorzystując świetną akcję S. Lovrića.

W 52. minucie Udinese zapewniło sobie zwycięstwo, gdy M. Payero strzelił trzeciego gola dla swojej drużyny. Bologna nie potrafiła odpowiedzieć na ataki gospodarzy, co ostatecznie zaowocowało wynikiem 3-0 na korzyść Udinese.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. W drużynie gospodarzy żółte kartki obejrzały Roberto Pereyra i Isaac Success, natomiast w drużynie gości Kacper Urbański, Lewis Ferguson, Remo Freuler, Joshua Zirkzee oraz Giovanni Fabbian.

Nie padły żadne czerwone kartki, co świadczy o fair play zawodników obu drużyn.

Ze względu na to zwycięstwo, Udinese z pewnością nabierze pewności siebie przed kolejnymi meczami. Następne spotkania Udinese to starcia z Lazio, Fiorentiną oraz AC Milan. Natomiast Bologna zmierzy się z Genoą, Fiorentiną oraz Cagliari.