Najciekawsze kryptowaluty na rynku

Rynek kryptowaluty rośnie w ekspresowym tempie. Nowe kryptowaluty pojawiają się niemal każdego dnia, a nadążanie za nimi wszystkimi może być wyzwaniem. Nawet jeśli jesteś doświadczonym inwestorem, dziedzina kryptowalut może być dość przytłaczająca. Aby ułatwić Ci sprawę, skomponowaliśmy listę najciekawszych i najbardziej obiecujących kryptowalut na rynku w tej chwili. Każda z tych cyfrowych monet ma swój własny, unikalny przypadek użycia, dzięki czemu wyróżnia się z tłumu. Każda nowa technologia, która ma na celu zakłócenie ustalonego rynku, nieuchronnie napotka wyzwania po drodze. Ta sama zasada dotyczy również inwestowania w kryptowaluty. Zanim zainwestujesz w jakikolwiek nowy token cyfrowy, powinieneś przeprowadzić dokładne badania, aby uniknąć potencjalnych pułapek.

Jakie są najciekawsze kryptowaluty?

Aby wybrać, które kryptowaluty mają największą obietnicę, musimy zrozumieć, co czyni kryptowalutę interesującą lub wartościową. Ogólnie rzecz biorąc, czynniki, które sprawiają, że kryptowaluta jest interesująca lub wartościowa, obejmują jej użyteczność, jak szeroko jest używana, ile pieniędzy jest w nią inwestowanych i jej potencjalne przyszłe przypadki użycia. Najlepszym sposobem, aby to zrozumieć, są przykłady tego, co wyróżnia niektóre kryptowaluty. Na przykład Ethereum jest jedną z najczęściej używanych kryptowalut, a wiele najciekawszych kryptowalut zostało zbudowanych na jej szczycie. Ripple jest jedną z najbardziej wartościowych kryptowalut, ponieważ jest wykorzystywany przez wiele banków do płatności transgranicznych. Bitcoin widział wiele inwestycji przez lata i udowodnił, że jest realną alternatywą dla walut fiat. Litecoin został stworzony jako tańsza wersja Bitcoina i został wykorzystany jako poligon doświadczalny dla nowych funkcji, zanim zostaną one wdrożone w Bitcoinie.

Ethereum (ETH)

Ethereum to zdecentralizowana platforma, która uruchamia inteligentne kontrakty. Jest to druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej w momencie pisania tego tekstu. Oznacza to, że istnieje duże zainteresowanie tym systemem i wiele osób w niego inwestuje. Ethereum istnieje od 2015 roku i przewiduje się, że do końca 2019 roku będzie przetwarzać ponad połowę wszystkich transakcji blockchain. Ale co sprawia, że ta kryptowaluta jest tak interesująca? Wewnętrzna wartość Ethereum pochodzi z jego zdolności do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji. Te zdecentralizowane aplikacje są uruchamiane przez własną sieć komputerów, a użytkownicy wchodzą z nimi w interakcje za pomocą blockchaina Ethereum. Dzięki temu Ethereum jest największą na świecie rozproszoną platformą obliczeniową. Nadchodzące przejście Ethereum z proof-of-work na proof-of-stake oznacza, że zużycie energii przez sieć Ethereum będzie znacznie niższe niż obecnie. Ta zmiana oznacza, że Ethereum będzie mniej scentralizowane.

Ripple (XRP)

Ripple to sieć płatności dla instytucji finansowych. Jest to trzecia największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej w momencie pisania tego tekstu. Warto zauważyć, że Ripple i jego rodzimy token XRP były ostatnio dość często w wiadomościach. Wynika to głównie z faktu, że jest on wykorzystywany przez wiele banków do płatności transgranicznych. Token XRP firmy Ripple jest obecnie trzecią największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Oznacza to, że istnieje duże zainteresowanie tym systemem i wiele osób w niego inwestuje. Wewnętrzna wartość Ripple pochodzi z jego zdolności do szybkiego i taniego przetwarzania płatności. Ripple może przetwarzać 1500 transakcji na sekundę, a liczba ta stale rośnie. Nadchodzące przejście Ripple z protokołu Interledger Protocol (ILP) z płatności na ILP oznacza, że będzie on w stanie połączyć ze sobą wszystkie różne sieci i protokoły.